Usługi

Oferuję naprawy komputerów stacjonarnych, laptopów, monitorów, zasilaczy oraz innych urządzeń elektroniki użytkowej. Poniżej fragment zakresu oferowanych usług. Jeśli jesteś zainteresowaną naprawą której nie ma na liście – zadzwoń!

Naprawy laptopów:
Naprawa płyty głównej – naprawy wszelkiego rodzaju usterek powodowanych przez uszkodzenia na płycie głównej laptopa, usterki takie mogą objawiać się w najróżniejszy sposób, np. brak włączania się sprzętu, problemy z obrazem, dźwiękiem, różnymi problemami z poszczególnymi funkcjami urządzenia, itp.
Skuteczna naprawa grafiki w laptopie – uszkodzona karta graficzna jest bardzo częstą usterką, szczególnie mowa tu o wadliwej serii kart Nvidia, ale uszkodzenia trafiają się też w kartach AMD, jedyną skuteczną naprawą jest wymiana chipu grafiki na nowy.
Reballing karty graficznej – reballing jest operacją umożliwiającą przywrócenie działania uszkodzonej karty graficznej, jednak tylko czasowe. Sam reballing kosztuje mniej niż wymiana karty – niektóre grafiki są dosyć drogie i ich wymiana jest kosztowna. Usługa reballingu grafiki nie jest naprawą. Klienci decydują się na tę usługę kiedy zależy im na tanim i szybkim uruchomieniu laptopa w celu np. odzyskania danych zapisanych na nim.
Wymiana złącz – dotyczy to przede wszystkim złącza zasilacza które przez częste i niekoniecznie delikatne korzystanie ulega najczęściej uszkodzeniom mechanicznym, ale wymianie podlegają również inne złącza jak USB, audio, firewire, D-Sub, DVI, Firewire itp.
Wymiana matrycy – matryce nie są dość odporne mechanicznie, nie lubią kiedy w laptopie próbuje się zamknąć długopis czy myszkę, nie lubią też uderzeń itp. Bywa że matryca psuje się sama, wyświetla paski lub znika podświetlenie.
Naprawa i czyszczenie zalanego laptopa – tutaj wszystko jest możliwe, zależy od stopnia zalania i czasu reakcji, bywa że wystarczy czyszczenie resztek wilgoci, ale zdarza się też że skorodowana płyta wymaga bardzo czasochłonnych i trudnych działań w lokalizacji uszkodzeń. Często konieczna jest wymiana klawiatury która nie jest elementem odpornym na działanie cieczy.
Wymiana fragmentów obudowy i elementów mechanicznych – bardzo często posłuszeństwa odmawiają zawiasy, mogą być zatarte, mieć luzy, lub zostać wyłamane, wymianie podlegają również inne części obudowy, ramki i plecy matrycy, topcase i bottomcase, często uszkodzone na skutek nieostrożnego obchodzenia się ze sprzętem (upadki itp), lub na skutek długotrwałego korzystania, bywają modele o niskiej jakości obudowy która z czasem pęka.
Wymiana innych podzespołów – wymianie podlegają dyski twarde, napędy optyczne, klawiatury, procesory, inwertery, taśmy łączące poszczególne elementy wewnątrz laptopa, itp.
Czyszczenie eksploatacyjne laptopa – czyszczenie układu chłodzenia i wnętrza laptopa z nagromadzonych zanieczyszczeń, z wymianą pasty termoprzewodzącej na świeżą.

Naprawy komputerów stacjonarnych:
Diagnoza i wymiana uszkodzonych podzespołów – wymianie podlegają wszystkie elementy, od płyty głównej poprzez procesor, pamięci, dyski i napędy, na zasilaczu kończąc.
Naprawa płyty głównej komputera stacjonarnego – ze względu na niskie ceny płyt nie wykonuje się napraw skomplikowanych usterek, jednym z najczęstszych problemów z płytami głównymi są uszkodzone (spuchnięte) kondensatory i ich wymiana jest wykonywana. Bardziej skomplikowane naprawy wykonywane są jedynie w przypadku drogich płyt, kiedy w ogóle można mówić o opłacalności naprawy.
Naprawa pozostałych elementów, zasilaczy, kart graficznych, itp – takie naprawy wykonuje się tylko w przypadku urządzeń wysokiej jakości, w przypadku tańszych podzespołów naprawy często są nieopłacalne.

Naprawy i usługi systemowe i programowe:
– Instalacja systemu operacyjnego
– Instalacja oprogramowania
– Instalacja sterowników urządzeń
– Usuwanie wirusów
– Naprawa uszkodzonego systemu (komunikaty o błędach, brak uruchamiania, itp)
– Odzyskiwanie haseł użytkownika
– Kopiowanie i archiwizacja danych

Odzyskiwanie danych:
Oferuję odzyskiwanie usuniętych i utraconych danych z różnych nośników, dysków twardych, kart pamięci, pendrive, itp.

Naprawy innych urządzeń elektronicznych:
Oferuję naprawy sprzętu elektronicznego takiego jak monitory, zasilacze, UPSy a także innych. Jeśli masz do naprawy coś spoza listy – zadzwoń, zapytaj.